Mijal Druk - Duplo po raz pierwszy

Prezentowany po raz pierwszy w Polsce w lutym br. na targach RemaDays Warsaw innowacyjny system do wykańczania prac Docucutter Duplo DC-616 PRO znalazł niemal od razu swoich pierwszych użytkowników z naszego kraju. Już na targach na jego zakup zdecydowała się drukarnia cyfrowa z Warszawy - Mijal Druk. Urządzenie dostarczyła tu firma Amagraf –dealer Duplo Polska. Kilka kolejnych maszyn Docucutter Duplo DC-616 PRO w ciągu zaledwie miesiąca rozpoczęło pracę w innych rodzimych zakładach poligraficznych.

Warszawa, 13.04.2015

Mijal DrukPrezentowany po raz pierwszy w Polsce w lutym br. na targach RemaDays Warsaw innowacyjny system do wykańczania prac Docucutter Duplo DC-616 PRO znalazł niemal od razu swoich pierwszych użytkowników z naszego kraju. Już na targach na jego zakup zdecydowała się drukarnia cyfrowa z Warszawy - Mijal Druk. Urządzenie dostarczyła tu firma Amagraf –dealer Duplo Polska. Kilka kolejnych maszyn Docucutter Duplo DC-616 PRO w ciągu zaledwie miesiąca rozpoczęło pracę w innych rodzimych zakładach poligraficznych.

Mijal Druk to niewielka i stosunkowo młoda, bo istniejąca od 2012 roku drukarnia, która krok po kroku realizuje kolejne inwestycje, aby w coraz większym stopniu zaspakajać potrzeby klientów oraz w odpowiednim czasie reagować na zmieniające się nieustannie potrzeby rynku. Od początku swojej działalności postawiła jednak na druk cyfrowy mało- i wielkoformatowy i tego kierunku nadal się trzyma, wzbogacając nieustannie swoją ofertę, a także – aby móc temu sprostać – swój park maszynowy. Dlatego inwestycje są tu starannie przemyślane. Do takich należy również zakup urządzenia Docucutter DC-616 PRO – najnowszego modelu z tej rodziny urządzeń firmy Duplo. Mimo iż Jacek Mijal - właściciel drukarni – był pod dużym wrażeniem maszyny kiedy po raz pierwszy zobaczył ją na targach Rema Days w Warszawie, to przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie przyjrzał się również ofercie konkurencji. Ta jednak – jak twierdzi – była nieporównywalnie słabsza. Przeprowadził też bardzo staranne testy urządzenia Duplo. „Wybraliśmy do nich naprawdę bardzo trudne prace – mówi - ponieważ w naszej działalności priorytetem jest wysoka jakość realizowanych zleceń to wszystkie urządzenia, w jakie inwestujemy muszą ją gwarantować. Okazało się, że z żadną Duplo nie miało problemów, co tylko przekonało mnie do tego wyboru. Docucutter DC-616 PRO nie tylko spełniał wszystkie moje oczekiwania – umożliwiał cięcie i bigowanie - ale także posiadał dodatkową funkcję – perforacji, która wzbudziła moje zainteresowanie”.

Okazało się bowiem, że zakup takiego kompaktowego, wielozadaniowego urządzenia, które umożliwia realizację w jednym przebiegu aż trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji – to dla drukarni możliwość zwiększenia jej możliwości. To również oszczędność, bo w jednym urządzeniu może mieć ona funkcje aż trzech innych, zakup których – jak podkreśla Jacek Mijal – generowałby większe koszty. „Ten aspekt ekonomiczny był ważnym elementem przy podejmowaniu przeze mnie decyzji, choć zadecydowały o niej przede wszystkim możliwości urządzenia. Zapewnia nam ono - oprócz doskonałej jakości - bardzo dużą oszczędności czasu, a co za tym idzie również kosztów produkcji. Obecnie każdy klient domaga się wykonania zlecenia w jak najkrótszym czasie. Zawsze dokładaliśmy starań, aby zaspakajać te potrzeby i wykonywaliśmy zlecenia w ciągu doby korzystając z pomocy firm zewnętrznych, albo wykonując niektóre prace ręcznie. Rynek jednak coraz bardziej Mijal Druk to niewielka i stosunkowo młoda, bo istniejąca od 2012 roku drukarnia, która krok po kroku realizuje kolejne inwestycje, aby w coraz większym stopniu zaspakajać potrzeby klientów oraz w odpowiednim czasie reagować na zmieniające się nieustannie potrzeby rynku. Od początku swojej działalności postawiła jednak na druk cyfrowy mało- i wielkoformatowy i tego kierunku nadal się trzyma, wzbogacając nieustannie swoją ofertę, a także – aby móc temu sprostać – swój park maszynowy. Dlatego inwestycje są tu starannie przemyślane. Do takich należy również zakup urządzenia Docucutter DC-616 PRO – najnowszego modelu z tej rodziny urządzeń firmy Duplo. Mimo iż Jacek Mijal - właściciel drukarni – był pod dużym wrażeniem maszyny kiedy po raz pierwszy zobaczył ją na targach Rema Days w Warszawie, to przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie przyjrzał się również ofercie konkurencji. Ta jednak – jak twierdzi – była nieporównywalnie słabsza. Przeprowadził też bardzo staranne testy urządzenia Duplo. „Wybraliśmy do nich naprawdę bardzo trudne prace – mówi - ponieważ w naszej działalności priorytetem jest wysoka jakość realizowanych zleceń to wszystkie urządzenia, w jakie inwestujemy muszą ją gwarantować. Okazało się, że z żadną Duplo nie miało problemów, co tylko przekonało mnie do tego wyboru. Docucutter DC-616 PRO nie tylko spełniał wszystkie moje oczekiwania – umożliwiał cięcie i bigowanie - ale także posiadał dodatkową funkcję – perforacji, która wzbudziła moje zainteresowanie”.domagał się skrócenia tego czasu, co nam się udało z pomocą Duplo. Teraz bowiem te same prace możemy przygotować dla naszych klientów w ciągu zaledwie kilku godzin. Dodatkowym atutem tej maszyny jest jej wysoka automatyzacja, która nie generuje potrzeby angażowania dedykowanego pracownika do obsługi urządzenia. Teraz obsługująca je osoba może wykonywać również inne zadania, przez co pracujemy wydajniej i generujemy niższe koszty produkcji”.

Jacek Mijal podkreśla również precyzję działania maszyny: „To bardzo dokładne urządzenie, o pomyłce właściwie nie ma tu mowy. Doskonale radzi sobie z różnorodnymi produktami i jest niezawodne”. Portfolio firmy Mijal Druk jest w tym zakresie bogate – oferuje ona szeroki wybór spośród swoich usług – realizując prace od druku cyfrowego, poprzez druk wielkoformatowy, systemy wystawiennicze, kończąc na montowaniu przygotowanych przez siebie reklam. Wykonuje prace dla klientów indywidualnych, firm, instytucji; obsługuje również wiele agencji reklamowych. „Do potrzeb każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Pomagamy w kwestiach merytorycznych, technicznych, jak również służymy naszą wiedzą na etapie powstawania danego projektu”.

W podobnym tonie Jacek Mijal wypowiada się także o firmie Amagraf, dostawcy urządzenia Duplo: „To rzeczowy partner, w bardzo profesjonalny sposób podchodzący do klienta. Życzyłbym sobie takiej obsługi od każdej firmy, z którą współpracuję. Od początku wraz z Duplo Polska firma Amagraf służyła nam swoją radą i doświadczeniem. Precyzyjnie i wspólnie określiliśmy nasze potrzeby i do nich dobraliśmy odpowiedni sprzęt. Również sama instalacja przebiegła bardzo sprawnie – produkcję z wykorzystaniem urządzenia Duplo rozpoczęliśmy w bardzo krótkim czasie. Jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni. Jest to nasza pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia inwestycja w system Duplo”.

„Jest nam niezmiernie miło obsługiwać takich klientów jak Mijal Druk – mówi Piotr Alwingier z firmy Amagraf. – Rzeczowych, zdecydowanych, z jasno określonymi potrzebami. To jedna z pierwszych firm, która zdecydowała się na inwestycję w innowacyjne urządzenie, jakim jest Docucutter DC-616 PRO, ale grono użytkowników tej maszyny bardzo szybko się powiększa, co nas niezmiernie cieszy. Widać wyraźnie, że firmy poligraficzne poszukują innowacyjnych rozwiązań do swoich introligatorni, a Duplo ma tu wiele do zaoferowania”.