Sukces Duplo na targach RemaDays Warsaw 2015

Firma Duplo odnotowała ogromne zainteresowanie prezentowanymi podczas tegorocznej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2015 na jej stoisku urządzeniami, głównie pokazywanym po raz pierwszym w Polsce – innowacyjnym systemem do wykańczania prac DC-616 PRO. Goście targowi mogli zobaczyć wszystkie urządzenia w pracy, a także porozmawiać z przedstawicielami firmy na temat swoich projektów biznesowych. Wielu z nich wyraziło chęć inwestycji w oferowane przez Duplo rozwiązania, inni dopytywali o szczegóły dotyczące maszyn. Oferta prezentowana była wspólnie z dealerem Duplo Polska - firmą Amagraf.

Warszawa, 13.02.2015

Duplo Amagraf„Prezentując już po raz kolejny nasze maszyny na targach RemaDays odnotowujemy duży sukces. Okazuje się, że nie tylko branża poligraficzna, która coraz liczniej jest obecna na tych targach, ale również reklamowa i powiązane z nimi są zainteresowane rozwiązaniami z naszej bogatej oferty. Zapytań na naszym stoisku, gdzie byliśmy do dyspozycji naszych gości, było bardzo wiele, wielu naszych gości wyraziło też chęć inwestycji w najbliższym czasie w urządzenia Duplo, co bardzo nas cieszy. Dlatego targi oceniamy w kategoriach dużego sukcesu” – podsumowuje Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska.

Na stoisku Duplo szczególne zainteresowanie wzbudzała premiera innowacyjnego systemu DC-616 PRO. To kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, które umożliwia realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji. Zapewnia użytkownikowi oszczędności czasu i kosztów produkcji. Goście odwiedzający targi doceniali automatyzację ustawień w maszynie, która gwarantuje wysoką prędkość oraz precyzję działania. Urządzenie wzbudzało przede wszystkim zainteresowanie producentów materiałów z zakresu szeroko pojętego akcydensu, ale także wielu innych.

Nie mniejszą uwagę goście zwracali na system DC-646 PRO, który umożliwia bigowanie, cięcie wzdłużne, poprzeczne oraz perforację fragmentaryczną w jednym przebiegu. Goście firmy Duplo Polska podkreślali wysoką jakość urządzenia, łatwość jego obsługi, a także precyzję. Szczególnie cenną funkcją dla producentów, realizujących różnorodną produkcję był fakt, że w pamięci urządzenia podłączonego do komputera PC możliwe jest przechowywanie nieograniczonej liczby prac, co ułatwia ich łatwe odtworzenie i przyspiesza realizację zleceń. Dodatkowo zwracali uwagę na unikalny i precyzyjny mechanizm podający tego modelu, który znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia drukowanego arkusza przy pracach wykończeniowych, a także zestaw zalecanych szablonów do najbardziej powszechnych oraz wybranych, trudniejszych prac, co ułatwia proces projektowania grafiki dla poszczególnych zleceń.

Kolejna propozycja Duplo Polska prezentowana na targach RemaDays Warsaw to – jak podaje Duplo - najnowocześniejsza i jednocześnie najbardziej kompaktowa oklejarka z zamkniętym systemem klejenia PUR - model UltraBind 2000 PUR. Z jednej strony umożliwia ona precyzyjne aplikowanie kleju w odpowiednim miejscu, co zapewnia wysoką dokładność klejenia, z drugiej zaś – pozwala na łatwe czyszczenie maszyny przez operatora, znacząco upraszczając codzienną pracę i ograniczając zużycie kleju PUR oraz środków czyszczących. Na stoisku Duplo Polska prezentowane były również: kompaktowy, a jednocześnie bardzo wydajny system do automatycznego zbierania i broszurowania prac drukowanych offsetowo i cyfrowo - Duplo 150C (można go rozbudować o dwie wieże DSC-10/20 w ciągu produkcyjnym z modułem broszurującym 150 i obcinającym 150T); falcerka DF-1200 z podciśnieniową technologią podawania papieru, która redukuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych pomiędzy arkuszami, zapewniając właściwe i spójne podawanie, a także powielacz cyfrowy Duplo DP-U550, drukujący z rozdzielczością 300 x 600 dpi i z prędkością 150 arkuszy na minutę, zapewniający przy tym niskie zużycie poziomu energii. Zastosowano w nim nowe farby i matryce, które znacząco wpływają na jakość wydruku.

„Dziękujemy wszystkim naszym gościom za miłe spotkania podczas targów oraz ciekawe i inspirujące obie strony rozmowy. Mamy nadzieję, że nasze targowe prezentacje były okazją do zapoznania się bliżej z naszymi rozwiązaniami. Można je również obejrzeć w naszym centrum demonstracyjnym w Warszawie, gdzie także serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane naszą ofertą osoby” – mówi Gabriela Swat.