Kolejne maszyny z oferty Amagraf wspierają produkcję w firmie Happenings.pl

Kiedy jakiś czas temu firma Happenings.pl zdecydowała się na zakup odpowiednich maszyn, aby móc we własnym zakresie realizować produkcję poligraficzną, spośród wielu dostawców wybrała Amagraf. Profil jej działalności – Happenings.pl jest hurtownią dekoracji, zajmującą się zaopatrzeniem klientów indywidualnych i hurtowych przede wszystkim w artykuły ślubne, florystyczne, urodzinowe, do domu i ogrodu, jak również dekoracje bożonarodzeniowe i wielkanocne – i rozwój w ciągu ostatnich trzech lat spowodowały, że zdecydowała się na kolejne inwestycje. Jak podkreśla Marcin Duszczyk, jej współwłaściciel, po dobrych doświadczeniach z firmą Amagraf zdecydowała się ponownie na ofertę tego dostawcy. Nieco wcześniej zakupiła tu produkcyjną maszynę drukująca Konica Minolta oraz multifinisher Duplo Doccucuter 646iPro oraz laser. Tym razem jej wybór padł na urządzenia: ploter Mutoh 1641SR, ploter tnący Summa D140R, Trymer Neolt Easy Cut 210 do cięcia oraz prasę termotransferową. Wszystkie dostarczyła tu i wdrożyła firma Amagraf.

Warszawa, 13.12.2022

Od lewej: Piotr Alwingier (Amagraf), Marcin Duszczyk (Happenings.pl) w koszulce zadrukowanej, wyciętej po obrysie oraz wygrzanej przez urządzenia dostarczone przez Amagraf oraz Łukasz Przybysz (Amagraf)

„Wdrożenie w Happenings.pl to kolejny już przykład współpracy, gdzie Amagraf przy okazji pierwszej inwestycji stał się nie tylko dostawcą właściwych rozwiązań, ale także doradcą – zarówno w procesie ich doboru, sprzedaży, ale także późniejszej, kompleksowej obsługi. Zaowocowało to dobrymi wzajemnymi relacjami na dłużej, a w przypadku rosnących potrzeb, jakie pojawiły się tu w wyniku rozwoju przedsiębiorstwa – po raz kolejny staliśmy się partnerem firmy Happenings.pl przy zakupie nowych maszyn. To bardzo nas cieszy. Staramy się bowiem utrzymywać z naszymi klientami relacje oparte na wzajemnym zaufaniu. Kolejne decyzje inwestycyjne naszych klientów świadczą o tym, że nam się to udaje. Zależy nam bowiem, by tak dobierać maszyny z naszej oferty, aby nie tylko były odpowiedzią na ich aktualne potrzeby, ale przede wszystkim umożliwiły im rozwój. Cieszy nas kiedy tak się dzieje, a jeszcze bardziej  - kiedy po kolejne maszyny wracają właśnie do nas. Tak było i tym razem. Co więcej – to już kolejna firma w Koszalinie i okolicach, która obdarowuje nas tak dużym zaufaniem” – mówi Piotr Alwingier.

Happenings.pl to firma rodzinna. Oferta tego prężnie działającego przedsiębiorstwa jest bardzo szeroka – obejmuje obecnie setki produktów w kilku tysiącach wzorów. Mówi Marcin Duszczyk: „Już na początku naszej działalności założyliśmy, że chcemy profesjonalnie wspierać naszych klientów w różnego rodzaju wydarzeniach, jakie mają miejsce w ich życiu. A ponieważ z reguły są to ważne wydarzenia, dbamy o to, by otrzymali od nas produkty najwyższej jakości, dobrane do ich potrzeb i możliwości budżetowych. Oferujemy im więc przy tym kompleksową obsługę w zakresie produkcji zaproszeń, poprzez gadżety im towarzyszące, na dekoracjach skończywszy. Nasze pierwsze maszyny, zakupione w firmie Amagraf, umożliwiały nam produkcję małoformatową. Ówczesna inwestycja dodała nam skrzydeł i umożliwiła dalszy rozwój. A ponieważ rynek zaproszeń i dekoracji nadal rośnie, musieliśmy pomyśleć o kolejnym kroku również w naszym przypadku. Dobre doświadczenia z pierwszych zakupów w firmie Amagraf i wspaniałe relacje jakie mamy z tym dostawcą po raz kolejny skierowały nas do niego”.

MUTOH XpertJet

Zakup kolejnych maszyn poprzedzony był – podobnie jak to miało miejsce kilka lat temu przy pierwszym kontrakcie z firmą Amagraf – wnikliwymi analizami potrzeb, do których dostawca dopasował określone urządzenia ze swojej oferty. „Od początku naszej współpracy bardzo sobie cenimy takie podejście – podkreśla Marcin Duszczyk – bo oznacza ono szacunek dla nas i wsłuchiwanie się w nasze oczekiwania, ale nie tylko realizację celów biznesowych dostawcy, co jest wciąż częstą praktyką. Tym razem potrzebowaliśmy maszyn, które zapewnią nam możliwość zmiany niektórych procesów technologicznych, co otworzyłoby możliwość wprowadzenia do oferty nowych produktów. Maszyny rozpoczęły u nas pracę niedawno, a obecnie skupiliśmy się na produkcji naklejek do kalendarzy adwentowych, a także personalizowanych bombek, które są tak ciekawe, że nawet nasza konkurencja zastanawia się jak je robimy. A jest to możliwe właśnie dzięki nowym maszynom. Po wnikliwej analizie nie tylko w zakresie samego sprzętu, ale także jego opłacalności zdecydowaliśmy się na zakup kilku urządzeń, które umożliwiają nam obecnie realizację naszych nowych i kreatywnych pomysłów. Były wśród nich: Mutoh 1641SR, Summa D140R, Trymer Neolt Easy Cut 210 oraz prasa termotransferowa.

Pierwsze z nich – ploter Mutoh XpertJet 1641 SR – wykorzystuje atramenty ekosolwentowe nowej generacji, realizując wydruki z wysoką rozdzielczością do długoterminowych zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Rolka o szerokości 160 cm pozwala na przyspieszenie realizacji wielu zleceń, a także zwiększa możliwości w zakresie obsługi większych plakatów czy bannerów. Urządzenie Summa D140R to z kolei ploter tnący. „Aby móc sprawnie realizować produkcję we własnym zakresie, potrzebowaliśmy całej linii, która pozwoliłaby nam stać się w pełni niezależnymi – podkreśla Marcin Duszczyk. – Sama maszyna drukująca nie byłaby wystarczająca. Dlatego zdecydowaliśmy się również na wspomniany ploter tnący, a także trymer oraz prasę termotransferową”.

Trymer Neolt Easy Cut 210 umożliwia przycinanie z dużą precyzją wydruków wielkoformatowych oraz sztywniejszych materiałów do 15 mm grubości. Jest dedykowany grubym materiałom (takim jak płyty piankowe, karton, forex), ale służy również do cięcia bannerów.

Summa S-one

„Po raz kolejny firma Amagraf od początku towarzyszyła nam w doborze odpowiednich maszyn. Analiza naszych oczekiwań umożliwiła dopasowanie inwestycji do naszych potrzeb, co bardzo sobie cenimy. Każdemu życzyłbym takiej współpracy i partnerstwa przy każdej inwestycji, jakich doświadczamy z firmą Amagraf. Dzięki maszynom, jakie posiadamy możemy oferować ciekawe, wartościowe produkty w rozsądnych cenach, co okazuje się skuteczną strategią, bo zlecają nam prace różni klienci – również ci oczekujący produktów z tzw. wyższej półki. Co więcej – intensyfikujemy naszą sprzedaż za granicą, głównie w Niemczech, Francji i Włoszech. Obecnie niemal 50% naszych produktów dociera na te rynki i mamy nadzieję, że nasz rozwój w najbliższym czasie nie zwolni tempa. W planach mamy bowiem kolejną inwestycję, również w maszyny z oferty firmy Amagraf”.

„Jest nam bardzo miło, że rok do roku odnotowujemy coraz więcej kolejnych wdrożeń w firmach, które są naszymi klientami od wielu lat – podsumowuje Adam Kulesza z firmy Amagraf. – Świadczy to o dużym zaufaniu do nas, a także do maszyn, które oferujemy. To również dowód, że zostały one odpowiednio dopasowane przy pierwszych inwestycjach i umożliwiły naszym klientom rozwój. Co więcej – zgłaszają się do nas kolejne firmy, które obserwują nasze wdrożenia i decydują się na współpracę z nami. Końcówka roku to zawsze doskonały czas do podsumowań i okazuje się, że w naszym przypadku mijające miesiące – mimo niełatwej sytuacji gospodarczej – możemy ocenić bardzo pozytywnie. Rok do roku rośnie nam sprzedaż i stale powiększa się grono naszych klientów. Cieszy nas, że nieustannie chcą oni inwestować. Szczególnie w obecnym czasie wielu z nich rozumie, że – choćby wobec rosnącej inflacji – mogą oni zyskać więcej niż za jakiś czas. Dlatego otrzymujemy wiele zapytań ofertowych i realizujemy kolejne kontrakty, co bardzo nas cieszy”.